Alpy 2009

27 dni z Ruterem w Alpach (3 - 29 VII 2009)

Niemal cztery tygodnie włóczęgi samochodowej i wycieczek pieszych po najpiękniejszych zakątkach całych Alp. Celem wyprawy było zobaczyć jak najwięcej się da z jak najbardziej ciekawych i atrakcyjnych turystycznie, przyrodniczo, geograficznie i historycznie miejsc. Lista miejsc ograniczona jednak tylko do takich, które mogliśmy zobaczyć wszyscy, w tym również Ruter - z góry wykluczyliśmy możliwość zwiedzania czegokolwiek bez psa.

Z wyprawy przywieźliśmy ponad 12 tysięcy zdjęć i 26 godzin filmów. Najciekawsze zdjęcia, podzielone na trzy grupy, można oglądać w moich galeriach picasaweb:

  • Etap pierwszy: Austria ale głównie Włochy aż po Mont Blanc, a także kawałek Francji (kawałkami także przez Szwajcarię). Główne atrakcje to: Dolomity, wysokie przełęcze (Stelvio), południowa Szwajcaria (Berninapass, St. Moritz), Włoskie Jeziora, Dolina Aosty, Mont Blanc (widoczki z Val Veny), Mont Cervinio.

  • Etap drugi: Szwajcaria. Główne atrakcje to: Matterhorn (widoki z trasy na Gornergrat), Grindelwald z Eigerem i Jungfrau, Zurich, Lucerna, słynne przełęcze (Simplon, Gotharda, Bernarda oraz inne jak Susten czy Furka), Davos.

  • Etap trzeci: Austria. Główne atrakcje to przede wszyskim Wysokie Taury (Grossglockner), ale także Saltzburg i Hallstatt.

Przebieg całej trasy będzie można zobaczyć na mapce Google w tym miejscu (jeszcze w przygotowaniu). Natomiast poniżej zamieszczam bardziej szczegółową relację dzień po dniu włącznie z dokładną trasą i zlokalizowanymi na nie zdjęciami bardziej charakterystycznych miejsc. Na koniec, u dołu strony, zamieściłem szczegółowe trasy z kilku największych pieszych wycieczek, oczywiście z Ruterem. Zobacz też, jak sobie Ruter radził podczas tej wyprawy - fotorelacja na stronach Rutera.

Przyjemnego oglądania !

 

     

 

 

statystyka


(c) Aleksander Piwkowski

Kraków, 2008